Wnętrze w stylu industrialnym – rady i pomysły, jak je urządzić

Styl industrialny to trend, który w dzisiejszych czasach rządzi w nowym budownictwie. Powstaje coraz więcej mieszkań czy domów wykorzystujących taki wystrój, jak również coraz więcej miejsc jest specjalnie stylizowanych tak, by prezentować się industrialnie. Jak wnieść nieco industrialnego wyglądu do naszego mieszkania?

Czym wyróżnia się styl industrialny?

meble

Autor: art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl

Zapoczatkowany w połowie XX wieku w Stanach styl industrialny to przede wszystkim zwykły beton, metal o matowym połysku i szkło – zatem jasnym jest, że dopasuje się on niemal do każdego wnętrza. Naturalny dla tego stylu prosty wygląd niewątpliwie nigdy nie przestanie być modny – zobacz więcej: . Mieszkania czy lofty w tym stylu cechują się zazwyczaj również wielką przestrzenią, która ma nieskończone możliwości aranżacyjne. Należy wspomnieć o tym, że styl industrialny nie lubi przepychu i przesady – zbyt duża ilość umeblowania czy elementów ozdobnych może go po prostu przytłoczyć, rujnując jego efekt. Jeżeli jednak wybierzemy właściwie stylizowane meble loft uzyska wyjątkowy wyraz, który będzie z pewnością przykuwać wzrok. Sprawdź tutaj: MebleOneDesign – designerskie meble biurowe.

Jak wkomponować industrialne meble w wystrój pomieszczenia?

Meble (pełna analiza) industrialne wyróżniają się w głównej mierze prostotą i użytkowym charakterem. Są one zazwyczaj stylizowane w taki sposób, by wyglądały na przedmioty, które w dawnych czasach służyły robotnikom z warsztatów i fabryk. Wykorzystując meble – łącze – industrialne możemy nadać naszemu wnętrzu zarówno klasyczny, jak i bardziej ekstrawagancki wyraz – wszystko jest uzależnione od wykorzystanych detali dekoracyjnych i aranżacyjnych. Musimy bezwzględnie pamiętać, by uważać z ilością stosowanych ozdób. Jeśli użyjemy zbyt dużo ozdób lub zbyt masywne meble loft stanie się przytłumiony i będzie po prostu prezentował się jak składzik pełen starych mebli, z rozmieszczeniem bez rozsądnego planu.
Rozplanowanie mebli industrialnych we wnętrzu również także stanowi ważną kwestię. Powinny być one ustawione w miarę możliwości wzdłuż ścian, pozostawiając na środku dużo pustej przestrzeni. Dzięki temu optycznie powiększymy pomieszczenie i nadamy mu wygląd jak sprzed lat. Źródło: