Decoupage jako metoda ozdabianie rzeczy

Zdobienie przedmiotów sposobem decoupage z wyjątkiem tego, że powoduje mnóstwo radości, zapewnia udekorowanie pomieszczenia w nietuzinkowy sposób.

sklepu

Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com
Gotowe produkty jest możliwość bez kłopotu wyszukać w sklepach, ale żaden z nich nie da nam więcej radości, ile ten wykonany osobiście. Ażeby jednakże sporządzić tak niezwykłe ozdoby, potrzebnych jest trochę produktów, które oferuje sklep Sosenka.
Owa metoda polega na przyklejaniu na powierzchnie projektu wyciętego z serwetki, gazety, wzornika, a następnie zabezpieczeniu go lakierem w ten sposób, ażeby wyglądał jak namalowany. Dodatkowo można jeszcze postarzać, dołączać złocenia. Przecieranie powierzchni szmatką z farbą jest najprostszym podejściem przydawania obiektom starego designu. Technika owa może być z sukcesem używana jako strategia zdobienia wielu przedmiotów powszedniego użytku, ale również jako metoda na komponowanie niepowtarzalnych fragmentów dekoracyjnych.
Żeby powstało ładne pudełko decoupage, należy użyć artykuły odpowiedniej jakości, ponieważ tylko wówczas nasze dzieło sztuki okaże się trwałe i nie straci własnych walorów artystycznych z upływem czasu.
Tworzenie ozdób na drzewie, albo szkle z zagospodarowaniem dobrych surowców (przedmioty do decoupage) jest przyjemnym i twórczym zajęciem. Z wykorzystaniem takiej techniki zdobniczej możemy ze starych mebli sporządzić doskonałe, niepowtarzalne meble. W miarę nabierania wprawy będzie można realizować wielokolorowe przecierki.

Ważne jest, żeby barwy harmonizowały ze sobą i komponowały normalne, klarowne przejścia. Na wyjątkową uwagę zasługuje technika sospeso, zezwalająca uzyskać absolutnie wyjątkowy, nietypowy efekt 3D.