Zabawki z drewna znów coraz częściej poszukiwane są się na krajowym rynku

Mimo że dzień dziecka już za nami, lecz każdy rodziciel znajdzie okazję, by czymś cudnym obdarować naszych najmłodszych. Wielość i jakość zabawek proponowanych na polskim rynku może każdego tatę i mamę przyprawić o ból głowy.

Zwróćmy uwagę przy zakupie zabawki również i na dobór tworzywa. Większość zabawek produkowana jest mianowicie z tworzywa sztucznego.
mebelki dla lalek

Autor: Wola
Źródło: Wola
Fundacja Na Ratunek
Gdybyśmy wszak pokusili się o dobór zabawek drewnianych? Przykładowo kuchnia drewniana dla dzieci, może stać się świetnym prezentem dla każdej dziewczynki -u Nefere kupisz akcesoria kuchenne. Przy niej niejedna mama westchnie i tym radośniej przystąpi do ciekawej zabawy z swoją córeczką. A po co tylko z drewna, spytać może każdy? Przede wszystkim dlatego, że zabawki drewniane są trwałe. Drewno jest bardziej odporne na uderzenia, upadnięcia, niż tworzywo sztuczne. Plastik może się wgnieść, jakaś część może zerwać się lub się odkleić. To nie dotyczy zabawek drewnianych, które zazwyczaj są wykonane z całego kawałka drewna, bez dodatkowych, czasem groźnych części. Zabawki drewniane są też prostsze niż te z tworzywa sztucznego. Niezwykłym atutem zabawek z drewna jest i to że są naturalne. Znaczna część rodziców przywiązuje ogromną wagę, do faktu w czym chodzą nasze dzieci, co zjadają i czym się bawią – . Drewno okazuje się być bezdyskusyjnie najbardziej ekologicznym tworzywem do zabawy.
ciąża

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Drewniane potrafią być więc mebelki dla lalek lecz również łuk dla chłopca.

Nasi rodzica, a już na pewno dziadek i babcia pamiętają, że kiedyś, kiedy nie było jeszcze plastikowych zabawek, kawał kija był najwspanialszą zabawką. Był również świetnym źródłem wielu niezwykłych pomysłów na zabawę. Kreatywność dziecka nie jest bez znaczenia.