Interesujący prezent dla dzieciaków – które zabawki są warte uwagi?

W chwili obecnej zabawek dla dzieci jest niezwykle duży. Producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych produktów, kładąc szczególny nacisk na ich interaktywność.

Często kłopotliwa jest kwestia ceny, gdyż jeśli zależy nam na dobrej jakościowo, bezpiecznej a zarazem atrakcyjnej zabawce dla dziecka, to powinniśmy mieć świadomość, iż zapewne okaże się ona dosyć kosztowna. Z drugiej strony, jeżeli zainwestujemy w produkt wykonany z trwałych materiałów, możemy liczyć na fakt, iż będzie on dłużej służył maluchowi. Tym, co jednak najsilniej frustruje w momencie, kiedy już mamy kupić zabawkę dla dziecka, jest naturalnie ogromny wybór i konieczność decyzji.
dziecko - tableau

Autor: Kaja Kozłowska
Źródło: http://www.flickr.com

Zanim zatem wybierzemy się do sklepu, dobrze, abyśmy przemyśleli kilka spraw. Po pierwsze, kluczową rolę odgrywa wiek dziecka. Wiadomym jest, że co innego podarujmy dziecku rocznemu, a co innego pięciolatkowi. W przypadku maluchów z pewnością najlepiej sprawdzą się różnego typu książeczki. Prawda jest taka, iż roczne czy nawet dwuletnie dziecko nie trudno czymkolwiek zainteresować i wydawanie dużych sum pieniędzy na kosztowne, interaktywne zabawki częstokroć może mijać się z celem.

Jeżeli nie masz pewności, czy umieszczone na niniejszej stronie wiadomości są wystarczająco dokładne, to zobacz źródło (http://www.ycb.pl/wakacje-we-wroclawiu), które użyto do napisania tego tekstu.

Taki maluch jest niezmiernie ciekawy świata, interesują go nawet zwykłe przedmioty życia codziennego, nie wymaga on tak wielu zabawek jak starsze dzieci. Książeczki są dobrym wyborem, ponieważ rozwijają wyobraźnie, sprzyjają nauce mówienia i poznawaniu świata. Tutaj trafnym pomysłem będą także różnego rodzaju maskotki, ułatwiające maluchowi wyrażanie emocji.

Jeśli natomiast potrzebujemy kupić zabawkę dla starszego dziecka, wówczas kluczowe są jego płeć oraz zainteresowania. Na przykład jako prezent dla dziewczynek współcześnie niezwykle popularne są lalki szmaciane oraz różnego rodzaju ręcznie szyte maskotki- . Z jednej strony jest to spowodowane modą na rękodzieło, z drugiej zaś chodzi o odejście od plastikowych zabawek możliwych do kupienia w sieciowych sklepach na rzecz tych unikatowych, zrobionych specjalnie dla konkretnego dziecka. Jeśli chodzi natomiast o chłopców, na pewno porównywalną popularnością cieszą się wszelakie drewniane klocki, samochody czy pociągi. Są to zabawki ekologiczne, rozwijające wyobraźnię i dające wiele opcji zabawy dla dziecka. Ponadto, ich design jest aktualnie bardzo ceniony.

Rzecz jasna równie trafionym prezentem zarówno dla dziewczynki jak i dla chłopca okażą się różnego rodzaju gry planszowe, które z jednej strony rozwijają umysł, z drugiej uczą logicznego myślenia i współpracy. Jest także wiele wszechstronnych zabawek, które sprawią radość większości dzieci bez względu na płeć. Jeżeli np. naszym wyborem będzie kasa sklepowa zabawka ta na pewno zadowoli i chłopców i dziewczynki, zwłaszcza jeśli w danym momencie akurat uczą się liczenia- ważny link.

Wspominane powyżej pomysły to rzecz jasna jedynie garstka tego, co znajdziemy w sklepie. Omówione zabawki są w pewien sposób sprawdzone i istnieje duże prawdopodobieństwo, że wybierając je zaspokoimy potrzeby malucha. Jeśli jednak mamy dodatkowe wątpliwości, warto zapytać o pomoc sprzedawcę i rozwiać wszelkie obawy.