Naprawdę szczęśliwe dziecko, inaczej na temat tego jakie bajki i motywy bajkowe wyróżniają się obecnie pośród pociech popularnością

Każdy z nas będąc maluchem oglądał różne wieczorynki. Obecnie niewiele się w tej sprawie nie zmieniło. W dalszym ciągu nasze maluchy bardzo chętnie spędzają czas, oglądając przygody swoich ulubionych bajkowych bohaterów. Czy słynna myszka Miki dalej cieszy się popularnością. Czy Żwirek i Muchomorek to śmiałkowie wciąż znani naszym pociechom?

gry dla dzieci

Autor: Cristian Bortes
Źródło: http://www.flickr.com
Z całą pewnością wiele uległo zmianie, jeżeli mowa jest o bajkach. Obecnie dzieci oglądają bajki nieco inne niż te, które niegdyś sami oglądaliśmy. Nie oznacza to jednak, że nie ma maluchów, które nie oglądają takich bajek, jakie oglądali także ich rodzice. Jedną z takich bajek, który nadal zyskuje uznanie najmłodszych jest „Żwirek i Muchomorek”. Jest to wieczorynka zdecydowanie pogodna oraz wielobarwna (ceneo). Bez wątpienia głównie tymi cechami podbija serca naszych pociech. Współczesną bajką, która jest ciekawa dla najmłodszych będzie świnka Pepa. To bajka, której strona graficzna może nieco zaskakiwać samych rodziców. Świnka Pepa nie przypomina bowiem za bardzo grafiki, którą my znamy z bajeczek z okresu własnego dzieciństwa. Współczesnym maluchom przypada do gustu. Hitem będą także bajki Lego. Każdy kogo interesuje tematyka taka jak bajki Lego musi wiedzieć, że Lego Hero Factory to również wielki fenomen wśród współczesnych dzieciaków.

Bajki spełniają w życiu wszystkich dzieci znaczną rolę. Generalnie ubarwiają dzieciństwo, ale także uczą rozmaitych rzeczy. Dzieci z bajek czerpią całymi garściami. Waśnie z tego powodu na tyle istotne jest, by wybrać bajki dla naszych pociech rozsądnie (lego hero factory zapełnia mu czas). Z pewnością pociechy nie mogą oglądać bajeczek, w których znajdą się przemoc i agresja. Tego typu bajki odbiją się bowiem źle na psychice maluszka. Mogą sprawić, że dziecko samo zacznie zachowywać się naprawdę agresywnie. Z tego powodu zanim pozwolimy obejrzeć dziecku jakąś bajeczkę musimy ją dokładnie obejrzeć sami. To jedyny sposób, by mieć gwarancję, że zawiera ona materiały odpowiednie dla naszego dziecka.