Tematy bieżące – co podarować dziecku z okazji pierwszej Komunii świętej?

Zbliża się maj – miesiąc, w którym niemal co roku każdy człowiek uczestniczy co najmniej w jednym święcie dziecka w rodzinie czy wśród przyjaciół – maj to przecież miesiąc, w którym przeprowadzane są pierwsze Komunie święte. W takich przypadkach niewątpliwie każdy z nas często poważnie zastanawia się, co dobrze dać dziecku na prezent. Niemalże w większości wypadków standardowym prezentem będą pieniądze, jednak z takiego podarunku zdecydowanie najbardziej ucieszą się rodzice, którzy będą mogli wykorzystać te środki na rozwój swojej pociechy. Co jednak w wypadku, gdy chcesz sprawić prezent dziecku i dać mu jakiś prezent materialny?

gry komputerowe

Autor: Corey Marshall
Źródło: http://www.flickr.com
Niezłym pomysłem z pewnością będą gry komputerowe. Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach właściwie każde dziecko w coś gra – nawet jeśli jest to jedynie prosta gra Lego – strona tutaj. Warto zdać sobie sprawę z faktu, że bez wątpliwości nie jesteśmy w stanie zabronić naszemu dziecku grania w gry komputerowe – a skoro tak, to możemy chociaż sprawdzać, w co dokładnie gra. Chyba dla każdego jasnym jest, że na przykład Mafia III nie będzie dobrym pomysłem dla dziesięciolatka, jednakże już gry typu Just Dance mogą być nie tylko znakomitą rozrywką, ale także sposobem na rozwój fizyczny dziecka. Dlatego w przypadku tak małych dzieci raczej unikaj gier typu Mafia III, a zdecydowanie skup się na takich, które będą w stanie go czegoś nauczyć albo rozwijać jakieś zdolności. Dobrym przykładem będzie na pewno wspomniana wcześniej gra Just Dance, która znakomicie nadaje się dla dzieci w wieku komunijnym.

prezent

Autor: Susanne Nilsson
Źródło: http://www.flickr.com
Równocześnie zadbaj, żeby rodzaj gry był dostosowany do zainteresowań obdarowanego dziecka – na przykład Football Manager zdecydowanie ucieszy niemalże każdego chłopca, jednak już niekoniecznie będzie fajnym prezentem dla dziewczynek (nawet pomocna strona, warto zajrzeć. Na dodatek na grę Football Manager aktualnie praktycznie wszędzie są fajne promocje. Nie we wszystkich wypadkach sprawdzi się również gra Lego, która jest przeznaczona raczej dla dzieci, które od dawna zajmują się konstruowaniem budowli z klocków Lego. Niezależnie od tego, jaki ostatecznie rodzaj gry wybierzesz, z pewnością będzie to prezent, z którego dziecko się bardzo ucieszy, a to przecież jest najważniejsze. Powodzenia!