Designerskie wyposażenie i dekoracje wnętrz w skandynawskim stylu

Jak zaaranżować swoje wymarzone mieszkanie w stylu skandynawskim, aby było komfortowe, przytulne i oryginalne? Oto kilka pomocnych wskazówek, które sprawią, że Twoje mieszkanie będzie czarować skandynawskim urokiem.

Skandynawskie wnętrze powinno być jasne, minimalistyczne i jedyne w swoim rodzaju. Idąc za tą myślą nie można wyobrazić sobie skandynawskiego mieszkania bez drewnianej podłogi. To ona w decydującym stopniu decyduje do charakterystycznym dla scandi stylu naturalnym klimacie. W tym przypadku najlepszym wyborem będzie drewno w jasnych odcieniach. Często wykorzystywanym surowcem jest jesion – materiał o dosyć jednostajnej barwie. Takie drewno gwarantuje efekt eleganckiej i gładkiej podłogi, która idealnie łączy się z białymi ścianami i pastelowymi dodatkami. Doskonałą alternatywą może być trwały dąb występujący w różnorodnych odcieniach. Piękna widoczność słojów podkreśla związek skandynawskiego stylu z naturą. Należy pamiętać, iż taka podłoga wymaga pokrycia lakierem bądź olejem oraz systematycznej impregnacji.

http://www.damnet.pl/

Źródło: http://www.damnet.pl/

Znaczącą rolę odgrywają oczywiście meble skandynawskie i dodatki od Damnet (Damnet). Na drewnianej podłodze fenomenalnie prezentują się zgrabne stoliki designerski, które dają efekt lekkości. Stoliki designerskie zaprojektowane z naturalnego drewna w tym samym odcieniu co podłoże idealnie współgrają z charakterem skandynawskiego stylu i tworzą integralną aranżację. Natomiast jeśli chodzi o przechowywanie, tutaj do wyboru mamy następujące opcje – klasyczne szafy, unikalne konsole na bibeloty, ale także funkcjonalne meble skandynawskie z nowoczesnymi i dyskretnymi w formie frontami.

Jako siedziska doskonałe będą oryginalne krzesła w typowych dla skandynawskiego wzornictwa kształtach. Całość fantastycznie dopełnią pastelowe dekoracje, w wybielonych tonach błękitu czy różu. Pamiętajmy, że warto je zrównoważyć ciemniejszymi akcentami na przykład w barwie grafitu. Nie może również zabraknąć materiałów takich jak wełna czy len. Stosowane na poduszkach lub pledach podniosą walory estetyczne pomieszczenia, zbudują przytulny nastrój oraz sprawią, że zwyczajnie będzie się komfortowo relaksować.