Jak zaplanować bankiet, żeby był udany? Na jakie sprawy zwrócić uwagę? Jakie kwestie są najbardziej ważne?

Chociaż bankiety nie biorą się z naszej tradycji, to w ostatnim czasie są coraz bardziej popularne. Bankiety są świetne na szczeblu prywatnym, lecz również oficjalnym, nie zadziwia więc, iż w ostatnim okresie dość popularne są wskazówki dotyczące do tego, jak najbardziej korzystnie go zaplanować. Z innej strony, nie możemy powiedzieć, że bankiety są dla nas w jakiś sposób obce kulturowo, gdyż mamy swoje rodzime odpowiedniki, jak biesiady. No ale różnica pomiędzy tymi dwoma wydarzeniami jest naprawdę duża.

Bankiety prywatne

sala bankietowa

Autor: Michael D Beckwith
Źródło: http://www.flickr.com

dość często służą wzmocnieniu więzi towarzyskich oraz planowane są w grupie znajomych lub przyjaciół. Wydarzenia oficjalne to przedsięwzięcia o bardziej znacznej skali, są również nastawione na cel nadrzędny, dla którego sam fakt zaproszenia gości a także podania im konkretnych potraw, to zawsze drugorzędny element. Specjalnym i coraz bardziej powszechnym typem bankietów są tzw. cocktail party, na których goście krążą po sali oraz zdobywają jak najwięcej znajomości. Obowiązek gospodarza to powitanie oraz pożegnanie każdego z gości. Mniej formalne bankiety są wydarzeniami, które odbywają się popołudniami, najczęściej od godziny 16 do 18. Bankiety najbardziej wysokiej rangi dosyć często mają charakter mieszany, zaczynają się natomiast o godzinie dwudziestej. Obowiązują na nich oficjalne zaproszenia, trzeba zawsze je potwierdzać. Jeżeli chodzi o wygląd bankietu to z pewnością trzeba pamiętać o każdym detalu, na przykład czymś takim jest skirting, czyli ozdoba obrusów. Wspaniale wpływa na wystrój lokalu, powoduje, że prezentuje się on elegancko i stylowo. Zobacz: .

Klasyczna falbana, jaka miękko spływa wzdłuż stołu z pewnością

zastawa bankietowa

Autor: Montclair Film Festival
Źródło: http://www.flickr.com

nie umknie uwadze gości. Skirting dostępny jest w bogatym wyborze kolorów oraz wzorów. Najbardziej interesujące jest jednakże to, iż konkretny projekt można wykonywać na zamówienie indywidualne, pozwala to na staranne dopasowanie falbany do potrzeb klienta oraz zaspokojenie jego nawet najbardziej surowych wymagań. Praktyczne mocowanie przy użyciu rzepa sprawia, iż w dowolnej chwili można odczepić go od obrusa i zamienić na inny. Sprawdza się w restauracjach, zobacz: Firma DOBRE TKANINY. Wspaniałe walory praktyczne i wspaniały wygląd powodują, że skirting to świetny wybór na każdy bankiet.