Z jakich powodów warto w świeżo wyremontowanej łazience zamontować nie tylko zawsze potrzebny prysznic, ale i akrylową wannę, a nawet jacuzzi

Prysznic wydaje się być w miarę młodym odkryciem, pomimo tego że z pierwszych, ale i prymitywnych pryszniców ponoć korzystali już starożytni. A kiedy pod uwagę weźmiemy historię Polski, to błyskawicznie przekonamy się, że w czasach Polski Ludowej przeciętni obywatele właściwie korzystali tylko z wanien. Niekiedy kąpano się w wannach nieobudowanych kafelkami, a w pozostałych łazienkach lśniła piękna glazura i terakota.

Bądź co bądź, wraz ze zmianą ustroju kraju diametralnie zmienił się wygląd domostw, bo i w sklepach było o wiele więcej towaru. Wraz z początkiem nowego wieku z prywatnych łazienek zaczęły pomalutku znikać konwencjonalne wanny na rzecz praktycznych pryszniców.

łazienka

Autor: Thank you for visiting my page.
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakże wanna nie stała się reliktem po poprzedniej epoce, lecz powróciła do naszych domów, tym razem w całkiem innej odsłonie. Chociaż nadal można zakupić wannę żeliwną, to de facto najchętniej szukamy modeli z akrylu. Z pewnością długo można byłoby rozprawiać o przewadze prysznica nad balią, zatem my ograniczymy się w tym miejscu raczej do przedstawienia korzyści, jakie wypływają z zamontowania nowoczesnej lub tej zwyczajnej wanny – zobacz.

Prysznic dobrze sprawdza się w tych gospodarstwach, gdzie mieszkają osoby wiecznie zapracowane i tam, gdzie mały metraż łazienki utrudnia zamontowanie wszystkiego, co swym rozmiarem przekracza wymiary standardowego brodzika. Jednak ten, kto posiada dużą łazienkę nie powinien rezygnować z uspokajających kąpieli. Perspektywa momentu wyciszenia podczas wieczornej bądź rannej toalety jest głównym argumentem przemawiającym za nabyciem wanien nawet do wszystkich znajdujących się w mieszkaniu łazienek.
Wanna może okazać się idealnym elementem wyposażenia wnętrza, zwłaszcza wtedy, gdy pomyślimy o jacuzzi – zobacz więcej.

Moda na kąpanie się w bąbelkach, a ściślej w małym basenie z hydromasażem, przywędrowała do nas ze Stanów Zjednoczonych. A polscy dekoratorzy wnętrz proponują mnóstwo interesujących rozwiązań i podpowiadają, które konkretnie jacuzzi zamówić. Kogo nie ogranicza brak funduszy, ten śmiało może zdecydować się na kosztowne w wykonaniu aranżacje. Wspomnianą wannę można zamontować nawet tuż kominka albo okna na taras. Przy okazji warto również zadbać o nastrojowe świece i lampki rzucające delikatne światło czy… właściwe wyposażony barek.