W jaki sposób zaaranżować pokój dzienny, by przebywanie w nim było dla nas miłe?

Własny dom jest marzeniem, które większość z nas prędzej czy później realizuje. Jeśli nie dom, to choć mieszkanie, które ładnie zaaranżowane może dawać nam sporo radości. Jednym z pomieszczeń, które pełni ogromną rolę w każdym mieszkaniu jest rzecz jasna salon, gdyż to inaczej mówiąc pokój dzienny, w którym odprężamy się w wolny weekend bądź po pracy. W tym miejscu również siedzimy ze znajomymi albo prosimy najbliższych na wspólny obiad, toteż musi prezentować się naprawdę atrakcyjnie. Jak go urządzić, aby spełniał nasze wymogi?

Zacznijmy od ścian i podłóg. Dzisiaj niezmiernie modne są tapety, jednakże niektórym kojarzą się one z poprzednimi latami i za żadne skarby ich nie założą. Dlatego można wybrać inne rozwiązanie, jeżeli chcielibyśmy np. podkreślić jedną ze ścian, aby nadać pomieszczeniu klimat – telewizory na Ceneo. Starczy pomalować ją na inny, kontrastowy kolor w stosunku do pozostałych ścian, a będziemy zadowoleni, jaki rezultat uzyskaliśmy. Nie warto też szczędzić na podłodze i najkorzystniej jest położyć parkiet bądź panele, które będą nam służyć przez długie lata. Im lepsza ich jakość, tym będą bardziej trwałe oraz bardziej odporne na zarysowania.

poduszka

Autor: Suzette Pauwels
Źródło: http://www.flickr.com

Później pora na meble (komplet wypoczynkowy 3+2+1 rozkładany) Poznań. żyrandole (sprawdź ofertę) nie może być zagracony, toteż stawiajmy na minimalizm – komfortowy wypoczynek, szafka pod TV, komoda, stół dla gości – to wystarczy, aby ładnie zaaranżować pokój. Dzisiaj nieraz zawieszamy telewizory na ścianach, ale szafkę pod nimi bez przeszkód można ustawić, by trzymać na niej kino domowe lub poukładać najlepsze winyle, których co dzień słuchamy. Niezaprzeczalny wpływ na wystrój wnętrza mają również dodatki, dlatego na kanapie porozkładajmy duże poduszki, a na stoliku do kawy ustawmy wazon z kwiatami – kupuj z Ceneo. Można kupić także jakąś figurkę, szczególnie, jeżeli do jej produkcji zastosowano drzewo sandałowe. Orientalne figurki są współcześnie niebywale popularne, a ten rodzaj drzewa sprawia, iż stają się prawdziwym dziełem sztuki.

Aranżując salon podług własnych upodobań jesteś pewien, iż będzie wyglądać tak, jak wyglądał w twoich marzeniach. Pamiętaj tylko, by nie kupować tanich materiałów czy mebli, gdyż niska cena odbije się na ich niekoniecznie dobrej jakości, a salon być elegancki oraz gustowny.