Zabawki dla dzieci – wybieraj z głową

W obecnych czasach oferta producentów zabawek dla dzieci jest imponująca, dlatego wybór tej odpowiedniej bywa niełatwy. Sam ciekawy wygląd oraz wywołanie dziecięcej radości to stanowczo za mało. Na co zwrócić uwagę przy kupnie zabawki?

Przede wszystkim musi być dobrana do wieku dziecka. Maluchy do 2. roku życia, poznają świat poprzez dotyk, słuch i wzrok. W związku z czym zabawki przeznaczone dla tej grupy wiekowej są cudownie kolorowe, intrygujące i wymyślone tak, by wspierały i stymulowały rozwój dziecka, ćwiczyły jego sprawność w małych rączkach i aby po prostu przynosiły mu wielką uciechę. Duża część zabawek ma niezliczoną ilość ruchomych elementów, przez co zabawa nigdy nigdy dziecka nie znuży. Takie zabawki służą pomocą naszym dzieciom w poznawaniu świata albowiem to przecież poprzez zabawę szkrab nauczy się liczb oraz rozróżniania kształtów i kolorów. Ciekawe mogą być również takie przedmioty jak na przykład: wpis.

misie

Źródło: pixabay.com

Dziecko w przedszkolu musi się zmierzyć z nowymi wyzwaniami. Zajęcia plastyczne, ruchowe oraz muzyczne stanowią są wyzwaniem, które wiąże się z doskonaleniem nowych sprawności. Pamiętając o tym, upominki takie jak wszelkiego rodzaju masy plastyczne, farby, piłki czy skakanki okażą się strzałem w dziesiątkę, wszak są „narzędziami pracy” każdego dziecka w tym wieku! Pod koniec wieku przedszkolnego, dziecko zapoznaje się z zasadami gier i zabaw, zaczyna współpracować w grupie. To idealny czas, by kupić mu bardziej ambitne zabawki dla przedszkolaków, np. ciekawe gry – planszowe oraz zespołowe. Nauka bycia „drugim” i radość nie tylko z wygranej ale i wspólnej zabawy, jest potrzebną lekcją. Można przeprowadzić eksperyment i razem z dzieckiem zagrać na początku w grę bez przestrzegania zasad, by w ten sposób pokazać mu, jak mała jest to frajda. Tutaj coś dla dzieciaków ,które lubią ruszać: opis szczegółowy.

Kupując zabawkę, powinniśmy też postarać się o to by była starannie wykończona. Dodatkowo powinna być wyprodukowana z najwyższej jakości materiałów. By mieć pewność, że zabawka będzie odpowiednia, najlepiej sprawdzić jej atesty.