Podstawowe informacje dla rodziców którzy chcą posłać swojego malucha do przedszkola, jaka jest procedura składania wniosków

Przedszkola pełnią bardzo dużą rolę w wychowaniu, ale też dzięki nim wiele kobiet powrócić może na powrót do zajęć zawodowych. Do przedszkola uczęszczać mogą dzieci w wieku pomiędzy 3 a 6 lat, choć w niektórych sytuacjach będzie możliwość przyjęcia dziecka o pół roku młodszego. O ile oczywiście będą wolne miejsca, bo niestety z tym jest niekiedy kiepsko. Żeby zapisać swoje dziecko do jednego z samorządowych przedszkoli trzeba spełnić liczne warunki, a i tak nie ma żadnej gwarancji że miejsce będzie.

dziecko na huśtawce

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Przeważnie rekrutacja do przedszkola wrocław 2016 na następny rok zaczyna się w marcu i trwa około miesiąca (więcej w bajkowej przystani). Rodzice zapisujący swojego malucha po raz pierwszy wypełnić muszą kartę zgłoszeniową i złożyć ją w odpowiednim terminie. Kolejność zgłoszeń znaczenia nie ma, istotne jest tylko żeby nie przekroczyć terminu składania wniosków. W ustalony czasie następuje ogłoszenie listy przyjętych dzieciaków, a rodzice otrzymują czas na potwierdzenie chęci pozostawienia dziecka w placówce.

Jeśli myślisz, że dane w internecie nie są wystarczające, to przejdź do linku, pod którym odnajdziesz dokładniejsze opracowania tematów – odnośnik znajduje się tu.

Jeżeli tego nie zrobią lub zdecydują się zrezygnować, to na wolne miejsca następuje ponowna rekrutacja z listy rezerwowej.

Idealnie by było, jeśli do przedszkola mogłyby się dostać wszystkie chętne dzieci, lecz niestety tak dobrze nie ma. Decyzja o przyznaniu miejsca zależeć będzie od paru czynników i niestety spora część rodziców nie będzie miała możliwości posłania dziecka do przedszkola lub będzie z nim daleki dojazd. Obecnie jako pierwsze w kolejce przyjmowane są dzieci mające sześć lat, odbywające przedszkolne przygotowanie, a następnie dzieci osób wychowujących je samotnie.

Dalsze kryteria są ustalane przez każdą gminę niezależnie, jeśli liczba miejsc jest niższa niż chętnych dzieci pewna ich część będzie przeniesiona na rezerwową listę. Jeżeli ktoś nie da rady zapisać swojego malucha do publicznego przedszkola, to alternatywą może być w takim przypadku przedszkole niepubliczne wrocław (Bajkowa Przystań to jedno z nich). Jeśli chodzi i takie placówki liczyć się trzeba z większymi płatnościami, jednak przeważnie nie ma problemów z dostaniem się i często też można liczyć na znacznie lepszą opiekę.