Jakiego rodzaju oświetlenie wybrać do salonu oraz przedpokoju? Co doskonale podkreśli te wnętrza?

Aranżując wnętrze naszego mieszkania musimy zadbać o odpowiedni klimat, który spowoduje, iż tak domownicy, jak również osoby odwiedzające nas będą czuli się świetnie w tym miejscu. Takim istotnym elementem jak i swego rodzaju kluczem do sukcesu będzie oświetlenie domu. To dzięki odpowiednio dobranym lampom jak również barwie światła, możemy otrzymać taki unikalny oraz przytulny klimat naszego domu. Jak tego dokonać?

Wisząca lampa w salonie

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Najczęściej domy w ten sposób są wznoszone, iż przychodząc z dworu przechodzimy przez przedpokój, z którego trafiamy do pokoju gościnnego. Jest to bardzo częsty schemat, jakby naturalny przy wytyczaniu ułożenia pomieszczeń w czasie budowy tego typu lokum (czytaj pełen raport). Osoby wchodzące do nas już od progu powinny czuć się w takim wnętrzu przyjemnie i przytulnie. Jest to również pierwsze wrażenie, które zostaje w głowie. Z tego powodu warto zatroszczyć się o to, jak prezentuje się nasz dom poczynając od samego wejścia. Świetnym sposobem będą nowoczesne kinkiety do przedpokoju, które dodadzą także swoim wyglądem oryginalnego charakteru takiemu miejscu. Jeżeli nie chcemy robić aż tak dużych zmian, możemy przykładowo rozejrzeć się za piękną stojącą lampą, jaka będzie używana zamiast górnego oświetlenia. Możemy w taki sposób otrzymać efekt miłego oraz ciepłego wnętrza – prosto z tego źródła.

pokój dzienny

Autor: Jeremy Levine
Źródło: http://www.flickr.com
Po czymś nowoczesnym w korytarzy pora na stworzenie jeszcze większego wrażenia przytulności, przez użycie tradycyjnych lamp w salonie. Nic w ten sposób jak lampy klasyczne do salonu, nie daje temu wnętrzu tak eleganckiego, jedynego w swoim rodzaju charakteru. Zabytkowe meble rzecz jasna robią tutaj swoje, jednak stracą sporo ze swojego czaru, jeśli nie będą miały odpowiedniej oprawy świetlnej. To właśnie przyjemne, ciepłe, boczne oświetlenie doda pokojowi gościnnemu wyraźnie gościnnego charakteru. Można zastosować też sufitowe światło pod postacią pięknego żyrandola, jednak nie warto nadużywać takiego oświetlenia (sprawdź to). O wiele lepszy rezultat otrzymamy, jak źródło światła nie będzie umieszczone nad naszymi głowami, ale najlepiej gdzieś z boku. Istotne też jest to, że jeżeli już zdecydujemy się na lampy sufitowe, to dobrze by miały włącznik z regulatorem jasności. W taki sposób będziemy mogli w dowolnym momencie zmieniać moc światła zależnie od potrzeb.