Do czego wykorzystywane jest szkło podczas dekorowania i wykańczania mieszkań oraz domów

Szkło od bardzo dawna jest często używanym materiałem do wykończeń wnętrz, przecież w praktyce w chyba każdym domu jest przynajmniej parę szklanych elementów. Chodzi mianowicie o lustra, które są przecież wykonane ze szklanej tafli pokrytej odpowiednią warstwą z jednej strony oaz jakieś stylowej ramki. Lustra obecne są w mieszkaniach i domach w niezliczonej liczbie wzorów i modeli. Najpopularniejsze są lustra na wymiar oddzielne, jakie powiesić można na ścianie przy pomocy zawieszek i haków.

lustra

Autor: Christopher Guy
Źródło: NOVA DECOR
Tego typu lustra występują przeważnie w komplecie z lampkami, z kolei jakie będą pomagać przy codziennej pielęgnacji – sprawdź lustro na wymiar. Mają one niezwykle zróżnicowane kształty – bardzo popularne są rzecz jasna klasyczne prostokąty i owale, lecz sporo jest również nietypowych wzorów, z rozmaitymi falami czy wcięciami. Niektóre osoby decydują się też na lustra na stałe przyklejane na ścianę. Takie rozwiązanie jest znacznie ładniejsze, bo nic nie będzie z boków odstawać, ale trzeba nie zapomnieć o tym, aby przez zamontowaniem budynek odpowiednio się ułożył.

Coraz większym powodzeniem pośród osób które urządzają swoje wnętrza cieszą się również panele szklane – wybierz panele szklane. Stanowią one doskonałą alternatywę dla płytek ceramicznych albo mozaiki. Ich ogromnym plusem jest zupełna odporność na wodę, lecz również spójna, niezwykle łatwa do

lustro

utrzymania w czystości powierzchnia. Tego typu panele nie mają żadnych połączeń lub fug, przez co mycie ich jest niezwykle proste. Oprócz tego mają naprawdę duże możliwości aranżacyjne – dowiedz się więcej.

Przykładowo na typowych, przezroczystych taflach można nadrukować zdjęcie, zyskuje się wtedy nieograniczone wprost możliwości na to, żeby coś oryginalnego zaaranżować. Inspiracji będzie zresztą tu dużo więcej, bo wykorzystać także można rozmaite materiały czy inne ozdoby. Bardzo dużą zaletą szklanych paneli jest łatwy montaż. Panele montuje się bowiem żadnego wiercenia czy kucia, przycinając je po prostu na odpowiedni rozmiar. Przez to da się naprawdę sprawnie zmienić wygląd swojej łazienki albo kuchni.