Komfort w pracy – na co zwrócić uwagę

Rzetelne badania znawców ekonomii wskazują, że rodzimi właściciele przedsiębiorstw nie inwestują w swoich podwładnych. Można to dostrzec wyraźnie w pensjach – w innych krajach, nawet tych tak samo zamożnych co nasza ojczyzna, są one znacznie wyższe i ciągle rosną.

fotel

Autor: Matt
Źródło: http://www.flickr.com

A należy wiedzieć, że wszelkie wydatki przeznaczone na ulepszanie warunków w pracy mogą zapewnić wielkie wpływy w dłuższej perspektywie. To pewne, że dobrze wynagradzany i pracujący w przyjaznej atmosferze podwładny odznacza się wyższą efektywnością, niż zmęczony i zadłużony człowiek.

Istotnym aspektem jest temperatura środowiska pracy. Jeżeli w biurze jest zbyt chłodno, kadrowicze nie będą skupiać się na swoich zadaniach. Jeśli temperatura jest duża, motywacja także się zmniejszy. Mądrze jest wydać pieniądze na klimatyzator. Wielkie znaczenie ma również aromat – w biurze, w którym czuć zapach kwiatów, pracuje się fantastycznie. Wygoda w zakładzie pracy to nie tylko miłe otoczenie, lecz także właściwe meble biurowe (np. Surfland). O ile pragniesz, by twoi kadrowicze nie cierpieli na chronicznie obolałe plecy i napięte karki, wybierz meble, które zostały zaprojektowane według wskazań zawodowców od ergonomii. Najistotniejszym meblem wydają się odpowiednio wyprofilowane krzesła komputerowe.

Należy jeszcze napisać o pewnym często olewanym aspekcie – o infrastrukturze IT. Mało wydajne sprzęty i regularnie zawieszające się systemy operacyjne to męczarnia dla podwładnych. Rozsądnie jest przeznaczyć trochę więcej pieniędzy i kupić sprzęty wyższej klasy. Nie musi to być wielki majątek. Zamiast Windowsów można zaimplementować darmowe edycje Linuksa, które odznaczają się solidnością i banalnością eksploatacji. Mądrze Rozsądnie jest również zatrudnić fachowców od infrastruktury informatycznej, którzy będą dbali, by komputery w przedsiębiorstwie działały stabilnie i nie były źródłem nerwów dla pracowników.