W jaki sposób zaaranżować niewielki pokoik?

Chcąc umeblować mały pokój należy dobrze przemyśleć jak sprawić, żeby niewielka przestrzeń pomieściła wszystkie niezbędne nam przedmioty i meble, a w tym wszystkim zachować nieco wolnego miejsca. Wiadomo, że chcielibyśmy mieć w pokoju zarówno wygodne łóżko, na którym moglibyśmy się dobrze wyspać i czulibyśmy się komfortowo podczas snu. Niekiedy zdarza się, że nie mieszkamy sami, lub też mamy często chcemy nocować kogoś u siebie i nie powinniśmy po prostu kupować małego łóżka. Jeśli mamy zamiar umeblować dość niewielki pokój, a przy tym posiadać tam wszystkie konieczne meble takie biurko do pracy, wygodne łóżko i szafki, które wszystko pomieszczą, konieczne jest dobrze wszystko zaplanować.

meble do pokoju dziennego marki Wajnert

Źródło: wajnert.pl

Rynek meblarski oferuje nam obecnie bardzo dużo ciekawych rozwiązań w tego typu sytuacjach (więcej…). Można nap przykład zakupić biurko, które będzie zabudowane z każdej strony szafkami. Jeśli pracujemy lub też uczymy się dużo przy biurku, warto nie rezygnować z takiego miejsca w pokoju. Warto jednak nabyć taki rodzaj biurka, żeby posiadało ono ponad blatem do pracy kilka szafek i półek, zamiast pustego miejsca. Blat biurka nie powinien być zbyt duży, niestety nie możemy sobie na to pozwolić, ale nie powinien nam utrudniać też pracy. Musimy mieć też miejsce na laptopa. Warto poszukać takiego biurka, które pod podstawowym blatem do pracy będzie miało zamontowaną wysuwaną półkę, na której będziemy mieli możliwość umieścić komputer przenośny. Poza tym zabudowane biurko może posiadać wbudowane lampki, dzięki czemu zaoszczędzimy miejsca na dodatkowy przedmiot, który musimy zwykle na biurku umieszczać.

Istnieją też takie rozwiązania, które dają możliwość na niewielkiej przestrzeni mieć miejsce dla gości. Jeśli zakupimy łóżko, które zamontujemy na pewnej wysokości, na antresoli, to pod nim będziemy mieli możliwość jeszcze wykorzystać przestrzeń. Możemy nawet wtedy rozważyć wstawienie kanapy dla gości, nad którą będzie znajdowało się łóżko (sprawdź online). Jeśli nie możemy zamontować łóżka na antresoli, to trzeba pomyśleć nad czymś takim jak narożniki z funkcją spania, albo po prostu małym składanym łóżku. Poza zabudowanym miejscem pracy oraz usytuowaniem miejsca do spania na antresoli, można do tego zastanowić się nad umiejscowieniem telewizora i głośników czy innego typu sprzętu. Dzisiejsze telewizory można łatwo powiesić na ścianie. Głośniki natomiast warto zamontować na specjalnych półeczkach montowanych również w ściany. Warto planując umeblowanie pokoju w taki sposób, pooglądać też rozwiązania firm, które specjalizują się w zagospodarowaniu różnych tego typu przestrzeni.