Jak kluczowe jest wygodne posłanie?

Częstokroć labiedzimy, że doba jest za krótka. To kolokwialne sformułowanie wiąże się z tym, że chcielibyśmy jak najlepiej wykorzystać czas. Z tej przyczyny zdarza się ludziom skracać nocny wypoczynek. Nie tędy jednak droga. Wbrew pozorom, ograniczanie sobie czasu na wypoczynek nie jest bardzo dobrym wyjściem jeśli pragnie się być skutecznym w swojej pracy. Spanie jest istotną funkcją fizjologiczną, umożliwia nam zregenerowanie się. Poprzez spanie dajemy szansę wypocząć mózgowi, przez co podwyższamy naszą skuteczność. Winniśmy spać minimum 7-8 godzin, i nie da się tego zaniedbać. Dlatego tak kluczowe jest utworzenie sobie komfortowego miejsca do wypoczynku.

sypialnia

Autor: Graham Hill
Źródło: http://www.flickr.com
Alkowa ma być wnętrzem, w którym nikt nie będzie nam przeszkadzał, równocześnie powinno to być wnętrze jak najbardziej komfortowe. Podczas aranżacji alkierzy powinno się kierować uwagę na kilka spraw, przede wszystkim ważki jest rozmiar wnętrza i przystosowanie do niego rozmiaru łoża. Myśląc o aranżowaniu sypialni powinniśmy również brać pod uwagę czy będziemy korzystać z niej samodzielnie czy też w towarzystwie. Niewątpliwie poza odprężającym designem najistotniejsze w alkierzy jest łoże. Stelaż wybieramy do designu pomieszczenia, zaś bardzo ważkie jest należyte dopasowanie materaca. Niemało jest firm proponujących takie produkty. Wybierając materac przede wszystkim należy wyznaczyć wagę ludzi jacy będą użytkowali sypialnię. O ile będą to lekkie osoby, mogą wyselekcjonować miękkie materace Janpol – materace janpol. Im cięższa jest jednostka tym bardziej twarde materace Janpol winny brać pod uwagę.

W niewielkich pomieszczeniach – dla przykładu w garsonierach – również możliwe jest utworzenie funkcjonalnej sypialni. Jednym z pomysłów jest przykładowo użycie łóżka piętrowego. U góry mościmy sobie alkowę a niżej w miejsce spodniego łoża aranżujemy kącik kawowy. Innym projektem jest alkowa w stylu japońskim, a więc śpimy na ziemi a w ciągu dnia gąbka chowana jest do estetycznego kosza z wikliny. Materace Janpol nadają się bardzo dobrze do obydwu projektów na sypialnie. Przed nabytkiem warto przeprowadzić test towaru, a więc po prostu się na nim ułożyć. Leżąc na plecach kręgosłup w odcinku lędźwiowym nie powinien się wyginać ani zbyt ściśle przywierać do materaca.