Na czym polega popularność nowoczesnych trendów wzorniczych i minimalistycznych trendów w aranżacjach wnętrz.

Odkąd w naszym kraju zaczęła działać szwedzka sieć sklepów Ikea, popularność minimalistycznego, chłodnego stylu aranżacji mieszkań. Trudno się temu dziwić, gdyż zarówno sama ikea, jak i sporo firm tworzących tego typu asortyment oferuje niezwykle zróżnicowany wybór artykułów wykończeniowych, mebli i akcesoriów.

ładne wnętrze

Autor: FRANC GARDINER
Źródło: FRANC GARDINER
Za każdym razem są one staranie zaprojektowane i wykonane, co będzie gwarantować trwałość i wygodę używania na długie lata. Jakiś czas temu sklepy Ikea wyłącznie się kojarzyły z kiepskimi jakościowo produktami, jakie raczej nie stanowiły ozdoby wnętrza, a jedynie spełniały swoją praktyczną rolę. Od jakiegoś czas firma ze Skandynawii poprawia skutecznie swój wizerunek, oferując coraz lepsze gatunkowo wyroby, spośród których sporo wychodzi z rąk sławnych projektantów. Zwiększająca się popularność tego prostego, minimalistycznego stylu będzie się zbiegać z czasie z modą na skandynawskie pomysły w dekorowaniu i urządzaniu wnętrz. Przez to coraz więcej firm z północy znalazło solidną pozycję na polskim rynku.

Jedną z nich jest firma z Danii House Doctor, której produkty są do kupienia tutaj. Jej produkty znane są w większość europejskich krajów i cieszą się tam ogromnym zainteresowaniem. Powodem jest pewnie charakterystyczne wzornictwo, które zyskuje coraz więcej wielbicieli z całego świata. Cechą charakterystyczną tego producenta stał się surowy styl produktów, skromność kolorów ożywiona jedynie szczątkowo ciepłymi kolorowymi akcentami.

Najpopularniejsze surowce to metal, drewno, materiały oraz ceramika i szkło. Tym, co ma zwracać uwagę są bardzo dopracowane szczegóły i wysoka jakość. Oszczędność formy i prostota wzornictwa sprawiają, że przedmioty te stają się doskonałymi dodatkami, gdyż świetnie będą pasować do każdej aranżacji. Nie przytłaczają, nie tworzą chaosu, a jedynie delikatnie akcentują i dopełniają całą aranżację. Doskonale komponują się z resztą dodatków, tworząc spójną całość albo działając na zasadzie kontrastu. Funkcjonalność i praktyczne formy to podstawowe zalety asortymentu House Doctor.