Fototapeta w kuchni jako sprytne rozwiązanie

ściana kuchenna i w łazience jest wiele bardziej narażona na oddziaływanie wilgoci, temperatury, także zabrudzeń, aniżeli ściany w pozostałych pomieszczeniach.
Płytki ceramiczne, chociaż wciąż powszechne, nie królują już w każdej kuchni.

fototapeta do kuchni

Autor: Toiles de Mayenne
Źródło: Toiles de Mayenne
Do akcji weszły współczesne i dużo oryginalniejsze materiały. Ściany kuchenne są bardziej niż pozostałe obszary narażone na ścieranie, poplamienia, działanie przeróżnych substancji, toteż muszą być odpowiednio zabezpieczone. Zwłaszcza miejsce pomiędzy szafkami, a blatem roboczym, za kuchenką, czy zlewozmywakiem. Nietrudno w tym miejscu o zabrudzenia, tłuste plamy.
Do niedawna można było spotykać tapetę wyłącznie w pokojach, przedpokojach. Teraz już w kuchni, bądź łazience. I zwolenników tego oryginalnego wyjścia przybywa. Do tych miejsc jak kuchnia najlepiej nadają się tapety winylowe. Ich wierzchnią powłokę wolno często myć, a nawet szorować.

Jeśli uznasz, że zawarte w tym artykule informacje są godne uwagi, zobacz ponadto szczegóły w linku magnat meble. Znajdziesz tam równie wartościowe dane.

Fototapeta do kuchni winylowa porządniej aniżeli farba pokryje nierówną ścianę. Nim położymy tapetę należy uprzątnąć z brudu i tłuszczu ścianę. Do przyklejenia tapety stosujemy klej wodoodporny. Zamiast jednokolorowych kafelków można na ścianę między szafki, a blat przykleić laminowaną fototapetę. Wzory i barwy zachwycają. Soczyste arbuzy, wysokościowce Manhattanu, bambusy, abstrakcyjne kształty. Obecne fototapety są wytrzymałe na wodę i zmywalne.

Nie możesz się doczekać następnych intrygujących treści na ów temat? Mamy do Ciebie świetną wiadomość – kliknij sofa do spania codziennego w poniższy link i delektuj się lekturą.

Przyklejamy je bezpośrednio na prostą i zagruntowaną ścianę.

Przy blacie kuchennym najlepiej jest ją ubezpieczyć silikonem, ażeby nie podeszła wodą. Fototapety w kuchni można ochronić szkłem. To interesujący wybieg na urządzenia kuchni.