Foteliki do biura – czyli, jak nie zniszczyć samemu sobie zdrowia siedząc w pracy na niewygodnym foteliku

Wbrew pozorom wybranie doskonałego krzesła nie jest prościutką sprawką, szczególnie, kiedy musimy dobrać fotel pod pracę przy biureczku. Jakie krzesełka bywają do tego najwSPAnialsze? Jakimi rzeczami należy się nakierowywać przy ich wybieraniu, aby nie zniszczyć samemu sobie zdrówka? To wszyściutko oraz jeszcze bardziej dużo bez żadnego problemu wynajdziesz w środku naszego nowego – świeżo wydzierganego – felietoniku!

Kuchnia

Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com
Jak zostało już wypisane, wybranie idealnego fotelika nie jest łatwe. Jak każda osoba ma pojęcie, powinien być wygodny oaz funkcjonalny – szczególnie kiedy naszą pracą jest siedzenie godzinami przy biureczku, i najczęściej stukanie w klawisze zwyczajnego komputera czy tez laptopa. W takiego typu wypadkach najbardziej często siedzimy nachyleni, opierając łokcie o biureczko. Bywa to jednakże bardzo niekorzystna pozycja dla naszego własnego kręgosłupa, który to często pod koniec dzionka odzywa się wołając: „boli!” i wymusza na ans wzięcia tabletki przeciwko bólowi, albo jakiegoś typu okładu, czy nawet poproszenia kogoś o masaż. Aby temu zapobiec wynaleziono pełno rodzai foteli, w tym fotele biurowe, które to mają za zadanie oszczędzić naszym osobom bólu i dodać więcej komfortu naszej powtarzanej co dzień pracy. Istnieją dwa rodzaje wspomnianych foteli – obrotowe i stacjonarne. Fotele stacjonarne bywają raczej przeznaczone do salek konferencyjnych oraz poczekalni, albowiem jak sama nazwa wskazuje – nie można ich przenosić bez podnoszenia.

Tymczasem fotele obrotowe najczęściej posiadają kółka, dzięki czemu są typowo mobilne. Dodatkowo należy brać pod spojrzenie, czy fotel bywa wygodny – nie istnieje nic gorszego od krzesełka, które bywa niewygodne, a na którym jesteśmy zmuszeni pracować!