Wybierz idealne kapcie dla malucha

Buty bywają rzecz jasna niezwykle potrzebne, chociaż wiele maluchów nie lubi na początku ich zakładać, to jednak ochraniają one stopę naszego dziecka.

Dlatego wybór odpowiednich butów jest tak istotny.
przyjęcie

Autor: www.flickr.com
Źródło: www.flickr.com
Na rynku istnieje rzecz jasna sporo typów butów dla dzieci. Są rzecz jasna modne kolekcje. Dobrze jest jednak zwracać baczną uwagę na rodzaj buta, a nie na modny fason. Kapcie dla dzieci powinny być oczywiście wytrzymałe oraz mieć podeszwy antypoślizgowe. Zwróćmy często uwagę na fakt, czy czasami nasze dziecko nie wyrasta ze swoich butów. Czasem w przeciągu roku stópka maleńkiego dziecka może podrosnąć o trzy numery. Lepsze są buciki ze sznurowadłami, ponieważ lepiej dopasowują się do stópki brzdąca umożliwiając wszelkie ewolucje. Buty na rzepy będą doskonałe, jeśli dziecko jeszcze nie porusza się samo.
Czapka zimowa

Autor: LornaWatt
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiętajmy o tym, że nieprawidłowe dopasowanie kapci dla oseska może spowodować trwałe wady stóp w dorosłości. Kapcie dla dzieci oraz wszelkie buciki powinny więc być starannie dobierane. Rzecz jasna zdecydujmy się na kapcie, które będą atrakcyjne dla oseska. Barwne kapcie i piękne buciki będą chętnie noszone przez dziecko. Niekorzystnym nawykiem jest nabywanie bucików o Rozmiar większych, bo stopa i tak przecież urośnie.

Komplikujemy w ten sposób życie maluchowi i sprawiamy, że mogą się wykształcać dane wady postawy. Wybór odpowiednich kapci jak również butów jest niezwykle istotny. W przeciągu roku maluch potrzebuje około trzech par butów. Nie oszczędzajmy na takich zakupach.