Sen wydnia książki może się spełnić. Wystarczy tylko mieć twórczą głowę do pisania, którą przelewasz na kartkę.

Możemy zauważyć, że teraz każda sławna osoba pisze książki. Nie istotne na jaki temat, chociaż często spotykana jest tematyka międzynarodowych kuchni. Trudno, że powszechny człowiek pracujący na etacie nie zabiera się za to, bo najczęściej nie posiada pieniędzy. A może zadajmy sobie pytanie: jak wydać książkę za darmo?

Ogromna ilość notatek, karteczki latające po pokoju, a jak zadasz pytanie co to jest, to dana osoba mówi, że lubi sobie czasem popisać, przelać uczucia na kawałek kartki. Niestety w tej sytuacji zakończona jest przeżycie z pisaniem.

publikacja

Autor: Marko Polo
Źródło: http://www.flickr.com

Pomimo starań nikt tego nie czyta, czasami bliskiej osobie pozwoli zapoznać się z tematem. Czemu tak się dzieje? Często jest to myślenie, że tak naprawdę trzeba włożyć w to mnóstwo pieniędzy, żeby na tym zarobić. W tym przypadku możemy się pomylić, w obecnych czasach można wydać książkę bez jakichkolwiek kosztów. Jak to uczynić? W 2011 roku powstał pierwszy w Polsce serwis self-publishing Self-publishing to nic innego jak rozpowszechnianie dzieł, utworów bez udziału księgarń i sponsorów. Dzięki temu autor ma całkowitą kontrolę nad zapiskami przez siebie utworzonymi. Ogromną korzyścią jest to, że wszyscy mogą opublikować dzieło, również w postaci ebooka i dzięki temu zarabiać pieniądze na sprzedaży. Opublikować można każdą tematykę od fantastyki po prace naukowe, w tematyce nie ma rzeczy zabronionych. Serwis ten jest również portal społecznościowym pomiędzy wydawcami, chcącymi to przeczytać i autorami.

Możemy zaobserwować, że chociaż serwis działa od niedawna, cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród miłośników pisania i zarówno czytania. W tej księgarni online możemy znaleźć też wiele publikacji typowo esejów o zróżnicowanej tematyce także politycznej. pracuje na zasadzie zachodnich zamienników typu czy Wspomniany portal wyprzedził również takiego giganta jak empik, jeśli chodzi o ofertę wydawania książek. Skoro mamy taką możliwość, aby tak naprawdę bez żadnych problemów wydać książkę, nie ma żadnych przeciwwskazań, wystarczy tylko chcieć. Wśród wspomnianych portali wydających książki, warto również wspomnieć o pisz już tylko dla siebie z nastawieniem, że i tak na to nikt nie spojrzy. A jeśli zadasz sobie w głowie pytanie „jak wydać książkę za darmo”, już znasz odpowiedź.