Jak pomysłowo wykorzystać lustra do udekorowania domu?

Lustro już dawno przestało być wyłącznie funkcjonalnym elementem wyposażenia wnętrza. W wielu polskich mieszkaniach ma ono już wymiar ozdobny.Jeśli zależy nam na niepowtarzalnym wystroju pomieszczeń, warto rozważyć kupno lustra na wymiar. W Internecie bez trudu natrafimy na przedsiębiorstwa szklarskie, które dostarczają tego typu usługi.

lustro

Autor: Kevin Dooley
Źródło: http://www.flickr.com
Powierzchnia lustra jest docięta precyzyjnie do formy i wymiarów określonych przez klienta. Lustra na wymiar znakomicie dostosują się na przykład do znalezionej w piwnicy lub nabytej na bazarku zdobnej ramy. Możemy je również powiesić w toalecie, przedpokoju czy sypialni, w bogatej ofercie szklarni bez problemu natrafimy na interesujący nas fason. Składać zamówienia można nawet przez Internet. W pierwszej kolejności, wybieramy barwę lustra: czy powinno być srebrne, brązowe albo grafitowe.

Potem wskazujemy preferowany kształt: prostokątny albo owalny i wpisujemy wymiary na wysokość i szerokość. W finalnym kroku wskazujemy, jak lustro zostanie przytwierdzone do ściany. Może być umocowane do ściany lub powieszone za pośrednictwem zawieszek. Niektóre zakłady szklarskie proponują również dopasowane do typu lustra obramowania –

lustro

Autor: Da-Bud
Źródło: http://www.da-bud.pl

drewniane lub ze srebra. Samo lustro to koszt od około dwustu zł, a czas jego dostawy to parę dni. Coraz popularniejsze w polskich mieszkaniach są również panele szklane.

Przymocowane do ścian w kuchni, toalecie lub pokoju, pełnią funkcje ozdobnika. Po wprowadzeniu w wyszukiwarce online frazy „panele szklane Wrocław”, otrzymany spis witryn przedsiębiorstw zajmujących się ich produkcją. Fachowe zakłady współdziałają z grafikami, którzy pomogą zaprojektować idealny wzór. Pod frazą „panele szklane Wrocław” znajdziemy także masę ogłoszeń w lokalnej prasie.

Sprytnie zagospodarowane lustra to efektowny element zdobiący stylowego pomieszczenia – da-bud.plZaprojektowane na wymiar – dopasują się do każdej tafli i ramy. Z kolei panele szklane, ozdobione starannie wykonaną grafiką, uatrakcyjnią każde pomieszczenie, nadając mu nietuzinkowy charakter.