Place zabaw z gwarancją zadowolenia

Każde przyszłe pokolenie jest inne względem poprzedniego. Rozbieżności są widoczne nie tylko na przykładzie ludzi dorosłych, wychowanych zgodnie z panującym w określonych czasach przekonaniem. Różnice są widoczne już o wiele wcześniej.

Plac zabaw

Autor: Thi-Thanh-Tâm Nguyen
Źródło: http://www.flickr.com
Rozwój świata ma wpływ nie jedynie na spore zmechanizowanie w dziedzinach techniki, którym interesują się przeważnie ludzie dojrzali. Rozwój ma wpływ również i na dzieci. Porównaj linowe place zabaw Magicnets.

Liczni ludzie wracając myślami do dzieciństwa pamięta jak znaczną ilość czasu spędzaliśmy w ruchu. Dziecięca wyobraźnia nie znała granic. Rozgałęzione drzewo, nawet bez wymyślnej konstrukcji domku na drzewie samo w sobie było fantastyczną bazą, umożliwiającą integrację dzieciaków z całej ulicy czy okolic.

Niewielka ilość kredy oraz fragment drogi w połączeniu z nieograniczoną fantazją dziecka dawała cudne efekty, którymi przyozdobiona była spora część osiedlowych dróg, przy czym nikt z dorosłych nie zwracał dzieciom uwagi na niszczenie mienia. Nie przykładano też znacznej uwagi na organizowane na każdym kroku dziecięce mecze w piłkę nożną, grę chowanego, pogonie w berek i mnóstwo innych tradycyjnych zabaw.

W dzisiejszych czasach coraz częściej można spotkać się z narzekaniem, że dzisiejsze dzieci nie potrafią bawić się jak my w ich wieku. Nie powinniśmy być zdziwionym, rozstawiane na każdym kroku zakazy grożące konsekwencjami wynikającymi z zabawy na osiedlu czy deptania trawników poniekąd zmuszają dzieci do zabawy przed komputerem.

Zobacz gdzie jesteśmy:

Place zabaw dla dzieci coraz częściej świecą pustkami lub są w tragicznym stanie, pamiętając jeszcze lata dziewięćdziesiąte. Chcąc dać swoim pociechom frajdę, jakiej sami doświadczaliśmy integrując się z przyjaciółmi z sąsiedztwa podczas podwórkowych uciech należy zadbać o właściwe wyposażenie placów zabaw. Fantazyjne huśtawki, zjeżdżalnie dostosowane do dzieci w każdym wieku dadzą dzieciakom alternatywę dla gier na tablecie jak i zachęcą do zdrowszej rozrywki na dworze.