Czy można zachęcić dzieci do bardziej tradycyjnej rozrywki, jak gry planszowe? Okazuje się, że jak najbardziej

Gry dla dzieci bardzo często mają kształtować nasze pociechy, ale są także takie w jakich najmłodsi uczą się złych nawyków, których rodzice preferowaliby raczej unikać. Gry wprowadzają do życia dzieci przemoc i sporą dawkę emocji. Gry strzelanki lub na przykład gry bijatyki bardzo interesują nasze dzieci, ale uczą je przemocy, jaka może udzielać się w codziennym funkcjonowaniu.

dzieci

Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com
Dzieci, jakie są zapatrzone w takiego rodzaju gry mają trudność z odróżnianiem dobra od zła. Te dzieci mogą mieć problemy w szkole, ponieważ ich jedyna obrona na wrogość innej osoby będzie agresywne zachowanie. Mogą one także uspokajać dzieci, które nie chcąc używać przemocy w stosunku do swoich rówieśników. Natomiast całą swoją złość wyładowują grając. Rodzice muszą zdawać sobie sprawę, jakim typem dziecka jest jego pociecha czy mają się bać, że ich dziecko gra w określone gry czy też się z tego cieszyć. Najbardziej odpowiednim sposobem dla rodziców jest przypatrzenie się własnemu dziecku czy ma ono skłonności do reakcji na zło, które je dotknie przemocą a może należy do grupy dzieci, jakie są spokojne i wolałyby nie wykorzystywać przemocy.

Jeszcze jednakowoż lepiej, kiedy zaciekawimy dziecko bardziej tradycyjnymi grami. Planszówki są w tej kategorii najbardziej odpowiednim pomysłem. Co ciekawe, dzisiaj tego rodzaju rozrywka jest mało popularna, lecz to nie znaczy, że nie zainteresuje dzieci. To identycznie, jak z baśniami Andersena. Co z tego, że są stare, jeśli takie tematy są aktualne, a dzieci zachwycone takimi historiami. Dodatkowo, jak sięgniemy jeszcze bardziej daleko to tym bardziej znajdziemy więcej przykładów. Różne mity z różnych części świata pokazują, że każdy z nas posiada potrzebę powracania do kwestii tradycyjnych, jakie są jakby uniwersalne.

gra karciana

Autor: Granna
Źródło: GMFRK Sp. z o.o.
Identycznie jest z planszówkami.

Zaciekawił Cię niniejszy tekst? Jeżeli tak, to śmiało sprawdź, co się znajduje w ofercie (rosanto.pl/zawieszki), która odnosi się do pokrewnej problematyki.

Nie powinniśmy się obawiać, iż dziecko będzie całkowicie niezaciekawione taką formą rozrywki. Możemy się bardzo zdziwić reakcją naszego dziecka, jakie wcześniej grało tylko w gry komputerowe. Co istotne, gry dla dzieci sklep oferują wiele różnorodnych gier, dla chłopców oraz dziewczynek, dla wielbicieli przygody i bardziej strategicznych gier. Każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Ważne, aby nie przekonywać dziecka na siłę, najważniejsze, kiedy same będzie chciało znowu zagrać.