Aranżujemy małą toaletę

Aranżowanie małej łazienki to spore wyzwanie. W czasie aranżacji najlepiej przestrzegać paru podstawowych reguł, dzięki którym optycznie powiększysz niedużą łazienkę. Ograniczony metraż pomieszczenia stanowi zazwyczaj nie lada wyzwanie w trakcie aranżacji przestrzeni, natomiast zastosowanie kilku nieskomplikowanych rozwiązań może znacząco wpłynąć zarówno na wizualną, jak też na funkcjonalną stronę łazienki. Oto sprawdzone sposoby, dzięki jakim optycznie zwiększysz nie za duże pomieszczenie łazienki.

Łazienka

Autor: Joost Rooijmans
Źródło: http://www.flickr.com

Perfekcyjne dopasowanie światła to jeden ze sposobów optycznego powiększenia niewielkiej łazienki (więcej dowiesz się na tej stronie). Odpowiednio dobrana temperatura jak także barwa światła spowodują, że pomieszczenie będzie wyglądać przestronnie i schludnie. Oprócz centralnego źródła światła warto zadbać o reflektory punktowe, zainstalowane bezpośrednio nad strefą umywalki. W wizualnym powiększaniu niedużej łazienki niemałą rolę grają właściwie dobrane materiały.

Aranżując wnętrze dobrze jest używać jasne a także chłodne kolory takie jak: biel, szarości, błękitny bądź róż. Tego rodzaju barwy zastosowane w trakcie wykańczania ścian a także podłóg dadzą odczucie „oddalenia”, co umożliwi uzyskanie dodatkowej głębi.

Prezentowany tekst jest dla Ciebie intrygujący? Na pewno zaabsorbuje Cię również nowa wiadomość (https://meblemwm.pl/), która posiada zbliżone tematycznie zagadnienia.

W trakcie projektowania łazienki wskazane jest zwróć uwagę na wielkość płytek. W pomieszczeniach o niedużym metrażu doskonale sprawdzają się te w większym rozmiarze. W wypadku wersji prostokątnych, poprzeczne położenie płytek optycznie zwiększy łazienkę. Ułożenie wertykalne sprawi z kolei, iż wnętrze zdawać się będzie bardziej wysokie. Prócz koloru oraz ułożenia ważną materią jest także połysk płytek. Zobacz więcej: link.

Zastosowanie materiałów które odbijają światło jest powszechnym rozwiązaniem w niedużych łazienkach. O połyskującą powierzchnię zadbaj też podczas doboru mebli. Dobrze sprawdzą się szafki z lśniącą powłoką lakieru, które będą odbijać światło. Całość wyposażenia perfekcyjnie uzupełni szerokie lustro, które również optycznie zwiększy przestrzeń łazienki.

wanna

Autor: Coram Poland
Źródło: Coram Poland

Przez wzgląd na niedostatek powierzchni częstą praktyką jest montowanie prysznica w miejsce wanny. Żeby ustrzec się wzrokowego podziału wnętrza postaw na przezroczysty wariant oszklony, najodpowiedniej bez brodzika. Pomocą mogą służyć ci branżowe czasopisma w których odnajdziesz gotowe projekty łazienek.